Дорогі друзі та партнери!

На дворі золота осінь – пора, коли християни святкують День подяки. Це свято з тривалою історією, яке відзначається в переважній більшості країн світу. Головна його мета – подякувати Богу за врожай та плідну працю, за свої особисті досягнення та надбання, а також за злагоду і все добре, що мала упродовж року уся нація. На загальнодержавному рівні свято відзначається  в США у листопаді, а в Канаді – у жовтні. 

Традиція святкування Дня подяки  вже понад століття притаманна і протестантському середовищу України. Для християн інших конфесій знайома назва свята  – Обжинки, які ще в давні часи святкували після прибирання урожаю слов’ янські народи. 

У 2006 році на розгляд Президента України подавався проект за авторства Ради Євангельських Протестанських Церков, за яким би День подяки визнавався б офіційним. До цього часу відповідь не надходила.

17 вересня 2017 року Свято подяки вперше відзначалось в Україні масштабно як ніколи. На головній площі столиці зібралось майже 250 тис. християн з метою подякувати Богу за всі блага.  Наступного року святкування пройшло в Києві 23 вересня за участі багатьох тисяч українців та закордонних гостей. Захід відбувся і в інших містах України цього ж місяця в різні вихідні дні.  В наступні роки масштабне святкування Дня подяки у Києві на Хрещатику також підтримувалось місцевою владою. 

Та в цьому році, нажаль, свої умови продиктувала пандемія коронавірусу. 

При сьогоднішніх карантинних обмеженнях, нажаль, такого святкування вже не організувати. Постраждала частково і євангелізаційна діяльність церков.

Ми підготували чудовий відео ролик про День Подяки, трансформувавши нашу брошуру, присвячену історії святкування Дня подяки у світі та Україні.

Будь ласка, можете поширювати його в мережі інтернет, проводячи просвітницьку місію, свідкуючи усім людям про те, як важливо мати вдячне серце. 

Відео-брошура поділена на декілька інформаційних блоків: 

  1. Світові традиції Дня подяки: які країни вже офіційно визнали свято загальнонаціональним та які цікаві особливості супроводжують святкування у різних народів.
  2. Біблійна історія свята: що говорить Святе Письмо щодо відзначення Свята жнив. 
  3. Історія свята в Україні.
  4. Описані переваги вдячної людини та звучить заклик до  молитви.

Поміркуємо трохи про вдячність, і про те, кому і за що важливо дякувати?

Прев’ю брошури (не для друку)

 

Відео-брошура на Facebook

День Подяки. Відео брошура. Full HD [1920×1080]

Пропонуємо вашій увазі відео брошуру про День Подяки.Це свято з тривалою історією, яке відзначається в переважній більшості країн світу. Головна його мета – подякувати Богу за врожай та плідну працю, за свої особисті досягнення та надбання, а також за злагоду і все добре, що мала упродовж року уся нація. Поміркуємо трохи про вдячність, і про те, кому і за що важливо дякувати?

Опубліковано Поклик Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

 

Відео-брошура на Youtube