Культура вдячності християн вийшла у широкі маси та сформувала традицію

Опубліковано:

15 вересня 2019 року на Хрещатику тисячі українців просто неба відзначали Всеукраїнський День Подяки. В Україні це свято завжди відзначалось здебільшого у протестантському середовищі, а національного масштабу воно набуло завдяки Року Реформації. Так, вперше велике святкування Дня Подяки відбулось 17 вересня 2017 року на Хрещатику.

Ініціатори святкування – представники різних християнських конфесій – щороку об’єднуються задля того, щоб заохотити українців виявляти вдячність одне одному та Богові.

Як зазначив голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк, саме вміння бути вдячними дає українцям надію на гідне майбутнє. «Свято Подяки – це день особливого визнання нашої залежності від Бога. Якщо християни дякують – в України є майбутнє”, – заявив священнослужитель.

Під час святкування, вже традиційно, вздовж Хрещатика працювало фестивальне містечко PodyakaFest, де проводились спортивні та творчі змагання, дитячі ігри, естафети, майстер-класи та святковий концерт.

Особливе місце в програмі посів фестиваль соціальних проектів протестанських церков. Він складався з тематичних локацій: «Дякуємо за здоров’я», «Дякуємо за сім’ю», «Дякуємо за свободу», «Дякуємо за Україну».

Яскравим завершенням денної частини PodyakaFest став масовий флешмоб: близько 300 учасників у білих футболках утворили велике слово “Дякую” з жовто-блакитних папірців, а далі колоною рушили до сцени.

У цьому  році християни вже свідомо вийшли на Хрещатик – щоб відзначити День Подяки, – зазначив виконавчий директор Асоціації ПОКЛИК, голова медіавідділу оргкомітету Дня Подяки, Анатолій Кушнір. – За ці роки нам вдалось прищепити культуру вдячності. Адже ми бачили, як в Україні люди організовували акції вдячності Президенту та міністру, які відслужили свою каденцію; ми бачили, як політики, які не пройшли в Парламент, дякували своїм виборцям і друзям. Згадайте велику акцію подяки воїнам на День Незалежності. Тобто в цьому році культура вдячності християн вийшла у широкі маси та сформувала традицію. Сподіваємось на розуміння цього процесу владою. День Подяки варто впровадити на національному рівні – як календарне свято. Адже наша новітня історія складається з багатьох потрясінь невдоволених людей кожної осені. Як тільки осінь – у людей вже “ломка” починається: “Де ж наша революція? Де протест?”. Варто замінити цю традицію революції на свято День Подяки Богу за врожай, за прожитий рік, за сім’ю та дітей тощо. Вважаю, що якщо будемо формувати культуру саме на національному рівні – за державної підтримки – то історія нашої країни може конструктивно розвиватись і змінитись на краще“.

В свою чергу, одна з відвідувачок заходу поділилась своїм враженням від свята: «Таких подій місту не вистачає, коли люди – діти та дорослі – можуть просто цікаво проводити час зі своїми сім’ями, друзями, спілкуватися, розважатися і, звичайно ж, дякувати Богу».

О 18:00 на сцені біля ЦУМу розпочалась вечірня урочиста програма за участі вокально-інструментальних колективів та оркестру.

«Усі події в Україні, які відбуваються, нас побуджують все більше дякувати Богу за хліб, за мир, за країну», – зазначив під час святкування старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко. Програма завершилась спільною молитвою вдячності та виконанням гала-пісні «Україна».

Деталі: www.podyaka.org

Фото: прес-служба День Подяки