Керівники Асоціації Поклик відвідали всі регіони України 

Опубліковано:

У 2019 році керівниками Асоціації ПОКЛИК була здійснена серія місіонерських поїздок, під час яких відбулись зустрічі з партнерами та друзями організації у всіх областях України (крім Криму).

Починаючи з березня 2019 року, координатори Асоціації ПОКЛИК — представники 4-х протестантських деномінацій, разом з виконавчим директором Анатолієм Кушніром відвідали головні міста у всіх доступних областях України.

“Незабаром Асоціація Поклик святкує 10-річчя від дня заснування, тому ми й вирішили, що хочемо відзначити свій день народження у колі друзів та партнерів (яких нараховується близько 2 000) з різних регіонів України. Крім цього, для нас дуже важливо було почути від них та зрозуміти контекст їхнього служіння: з якими проблемами стикаються люди, яким вони служать. Щоб матеріалами, які випускає Асоціація ПОКЛИК, надати відповіді на найактуальніші питання людей. Для нас дуже важливо зробити Євангеліє релевантним до питання людей”, – пояснює цілі місіонерських поїздок по регіонах України виконавчий директор Асоціації ПОКЛИК Анатолій Кушнір.

За 10 років праці Асоціації у різні регіони України для євангелізаційних цілей були відправлені сотні тисяч буклетів, брошур, листівок, різдвяних коробочок, плакатів та іншої євангелізаційної літератури.

Тематичні матеріали служили для проповіді Євангелія під час великих християнських свят та інших заходів: Різдва, Пасхи; сімейних фестивалів, Дня подяки, дитячих таборів, різноманітних акцій тощо. Також їх використовували для вуличних євангелізацій чи проповіді по домівках, лікарнях, санаторіях, школах та в інших закладах.

Тому, відвідавши всі доступні регіони України, представники Асоціації ПОКЛИК визначилась з цілями та завданнями на наступний рік, щоб максимально точно відповісти на запит того чи іншого регіону для більш ефективної євангелізаційної праці помісних церков у містах та селах всієї України.

Таким чином, за період лютий-серпень 2019 р. відбулось п’ять поїздок, під час яких у теплій дружній атмосфері керівники Асоціації ПОКЛИК дізнались від приймаючої сторони про заходи та акцій, які церкви планують на кінець 2019 – та увесь 2020 рік та почули про результати 10-річної плідної співпраці.

Лютий-2019

Хмельницький-Чернівці-Івано-Франківськ-Тернопільщина 

За результатами першої місіонерської поїздки представниками Асоціації ПОКЛИК було проведено 10 зустрічей (8 міст), на яких були присутніми 530 учасників. Загалом делегати проїхали 1500 км західним регіоном України.

Сабов Золтан, координатор Асоціації ПОКЛИК від реформатських церков, ділиться своїми враженнями від місіонерських поїздок:  “Подорожі з координаторами стали для мене великим благословінням. Наприклад, під час зустрічі у місті Дунаївці мене вразила єдність між конфесіями, яку вони демонструють при проведенні різних заходів. На територіях місій вони не вороги один одному, а брати і сестри. Я також зустрівся з українськими реформатськими пасторами, які обіймали мене, як брата. Бог нас і на Закарпатті, і в Дунаївцях чи Тернополі, або Одесі може використовувати, якщо ми підкорюємося Йому”. 

Березень-2019 

Черкаси-Кіровоградщина- Херсон-Миколаїв-Одещина-Ізмаїл

Друга місіонерська поїздка команди ПОКЛИК відбулась у березні 2019 року. Так, учасники відвідали 6 міст центральної та південної України, проїхавши загалом 1800 км. У результаті було проведено 7 зустрічей, які відвідало 110 учасників.

“Головною цінністю ПОКЛИКу є служіння церквам. Ми не робимо нічого самостійно від свого імені. Ми існуємо тільки тому, що існує церква. І зі своєї сторони, ми хочемо знати актуальні потреби церкви та відповідати на них заради трансформації суспільства. Тому ми визначили, що найкращий спосіб почути представників усіх церков України, це –  провідати кожен обласний центр і, по можливості, декілька районних, та створити майданчики для спілкування відповідальних пасторів. У день народження кожному з нас приємно отримати увагу від наших рідних та друзів. Тому хочемо подякувати кожному пастору, з яким нам випала нагода поспілкуватися: за гостину, за масу уваги та емоцій, які  нам були подаровано до 10-річчя Асоціації. У свою чергу, зрозумівши виклики та сучасні потреби церков, ми намагаємось бути активнішими, продуктивнішими та більш корисними впродовж наступних років. Щиро дякуємо Богу,  який зробив нас корисним інструментом у служінні Його Церкві”, – поділився думками щодо місіонерських подорожей Руслан Муц, координатор Асоціації ПОКЛИК від баптиських церков.

Рівне-Волинь-Львів-Закарпаття

Наступна подорож відбулась навесні 2019 року. 6 міст західної України цього разу зустрічали представників Асоціації ПОКЛИК, які подолали 1700 км. Під час шести зустрічей 155 осіб (у тому числі представники Ромськіх церков) мали можливість почути про роботу Асоціації та висловитись щодо налагодження чи продовження плідної співпраці.

 

Коли директор Анатолій Кушнір під час зустрічі з партнерами та друзями ПОКЛИКу знайомив єпископів, пасторів, лідерів із історією, баченням, планами Асоціації, то багато служителів були приємо вражені плодами її 10-річної роботи й виявили бажання співпрацювати. Вони ділились ідеями, як ми спільно можемо досягнути ту чи іншу область, щоб донести Євангеліє до кожної людини й зацікавити її вивчати Слово Боже та долучитися до церкви. Також, на мою думку, ці поїздки Асоціації ПОКЛИК та зустрічі служителів різних конфесій допомогли об’єднати, згуртувати різні деномінації навколо спільної праці на ниві Божій“, – поділився своїми враженнями від поїздок Руслан Калитенко, координатор Асоціації ПОКЛИК від харизматичних та нових церков.

Чернівці-Суми-Харків-Донецька-Луганська обл.-Полтавський регіон 

Шість зустрічей з парнерами та друзями Асоціації  у східних регіонах України також випали на весну 2019 року. Проїхавши 1650 км, представники Асоціації Поклик мали можливість поспілкуватись з 70 служителями християнських церков та місій.

Своїми враженнями ділиться Валерій Вернер, пастор церкви “Філадельфія”, координатор Асоціації ПОКЛИК від церков п’ятидесятницького напрямку: “Місіонерські поїздки додали єднання в міжцерковні відносини. Збагатили Асоціацію ПОКЛИК новими друзями та партнерами, піднялась довіра до спільних проєктів, відкрились нові двері до співпраці. Хочу особливо підкреслити те, що команда в своєму баченні піднялась на новий горизонт роботи та глибшого розуміння: як краще послужити помісній церкві.  Подібні поїздки повині стати невід’ємною частиною роботи нашої команди та прикладом для Західного світу. Через такі подорожі ми отримуємо: нове бачення команди, розуміння роботи помісних церков, можливості та ресурси церков, об’єднання зусиль в спільних проєктах. Щасливі, що можемо надихнути та послужити ресурсом для церкви та разом перемогти в спільному”. 

Серпень – 2019

Вінниця-Бердичів-Житомир

15 серпня 2019 року відбулась п’ята місіонерська поїздка керівництва Асоціації ПОКЛИК до таких українських міст, як Вінниця, Бердичів та Житомир. У результаті було проведено три зустрічі з пасторами та служителями євангельсько-протестантських церков, члени яких активно беруть участь у євангелізаціях та користуються матеріалами Асоціації ПОКЛИК.

У результаті місіонерських поїздок 2019 року Асоціація ПОКЛИК налагодила більш тісну співпрацю з церквами з усіх регіонів України та включила до своїх стратегічних та поточних планів підготовку матеріали, на які очікують партнери та друзі найближчим часом.