Кожна дитина – важлива

Опубліковано:

Валентина Гнатишена. Спеціально для Асоціації ПОКЛИК

«Ото віра чиста і непорочна перед Богом і Отцем, – щоб відвідувати сиріт і вдів у горі їхньому…»  (Послання Якова 1:27) 

ОТЧИЙ ДІМ 

Роман Іванович Корнійко – український громадський діяч. Ініціатор створення соціального проекту допомоги безпритульним вуличним дітям, який перетворився на відоме в Україні та за її межами Об’єднання соціальних проектів «Отчий Дім». 

Отчий Дім – це об’єднання соціальних проектів, започатковане у 1996 році. Організація є  відповіддю на проблему безпритульності  дітей в Україні.

Справа починалась з простого бажання накормити голодних вуличних дітей, яких Роман бачив щовечора повертаючь з роботи, дати їм надію, що життя з Божою допомогою обов’язково  зміниться на краще.

Разом з однодумцями – євангельскими віруючими – робили бутерброди, чай в термосах, брали теплі речі та спускались у підвали житлових будинків, ходили на теплотраси (де між трубами мешкали безпритульні), на вокзали й базари. Годуючи та одягаючи дітей, Роман і волонтери знайомились з дітьми, запрошували кинути оманливі вуличні звички (куріння, токсикоманія — нюхання клею, жебрацтво і т.п.), щоб повернутись до нормального життя. В дитячих очах з’являлась довіра й відкритість до прийняття Божої любові. Більшість безпритульних дітей та підлітків мали батьків, домівки, але через пияцтво дорослих, нестачу грошей вимушені були блукати вулицями й шукати кращої долі. Роман запрошував дітей до Отчого Дому, де на знедолених чекала атмосфера, сповнена християнської любові та турботи.

Сьогодні Отчий Дім – це цілісна система інноваційних програм комплексної реабілітації та виховання дитини, яка проживала в умовах, що загрожували її існуванню, з подальшою адаптацією до життя в умовах сім’ї з метою  повернення в біологічну родину (у разі, якщо це неможливо – підготовкою до  усиновлення) або виходу у самостійне життя, а надалі – інтеграцією в суспільство.

Спочатку Отчий Дім розташовався в однокімнатній квартирі на Борщагівці у Києві, де діти мали змогу досхочу поїсти, помитись, переодягтись й добряче виспатися. Потім був центр при благодійному фонді біля метро «Лівобережна» (про який знали всі столичні безпритульні). Сьогодні Центри Отчого Дому для роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківської опіки, знаходяться за 5 км від Києва, в селі Святопетрівське Києво-Святошинського району. Проекти, які допомагають молоді з числа дітей-сиріт, дітям з обмеженими можливостями, одиноким людям похилого віку, які займаються запобіганням сирітству, гуманітарною допомогою, знаходяться також у місті Києві, а також Ватутіне, Радомишль, у Криму.

Отчий Дім – самобутня організація, яка, вивчаючи досвід роботи у всьому світі, створює власні інноваційні методики роботи з дітьми і залучає ресурси для реалізації всіх програм. Фінансування діяльності здійснюється за рахунок добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, а також залучення грантових коштів.

Щомісяця допомогу отримують більше 5 000 знедолених, завдяки реалізації проектів та програм Отчого Дому таких як: Центр соціально-писхологічної реабілітації дітей, Центр сімейного виховання “Моя сім’я”, Центр матері і дитини, літній табір для особливих дітей “Острів скарбів”, підтримка випускників “Крок до самостійності”, допомога людям з обмеженими фізичними можливостями та людям похилого віку, допомога біженцям їз зони проведення антитеррористичної операції, благодійна гуманітарна допомога нужденним людям, лікарням та іншим партнерским організаціям по всій Україні. Але разом з цим працівники й волонтери Отчого Дому проявляють не лише фізичне піклування та забезпечення матеріальними цінностями, також вони щиро діляться часткою любові зі своїх сердець і вірою, що милість Небесного Батька та істина  й мудрість Євангелія дарують нове життя з Богом.

Варто зазначити, що на початку роботи Отчого Дому, як благодійної фундації, виявилась відсутність в українскому законодавстві юридичного визначення “безпритульні діти”, “соціальні сироти”, “діти, позбавлені батьківського піклування”. Постійна кропітка робота з українськими державними органами влади дала змогу на офійному рівні захистити українських дітей, що опинились в кризових ситуаціях.

Головна місія Отчого Дому – допомогти дитині у складних життєвих обставинах, і тим самим змінити покоління, збудувати майбутнє і створити історію. Бачення – кожна дитина в нашій державі, яка потрапляє у тяжкі умови, отримує вчасну професійну соціально-духовну допомогу і має можливість проживати в нормальних умовах, розвивати  і реалізувати свої дари і таланти та втілювати Боже покликання у своєму житті.

«Християнські принципи милосердя, доброти, співчуття та готовності прийти на допомогу є основою Отчого Дому. Головним принципом нашої праці є сімейність. І з тими, хто виховується в Отчому Домі, і з тими, хто вже покинув його стіни, ми будуємо й підтримуємо родинні стосунки. Завжди в центрі нашої уваги знаходиться конкретна доля дитини. Ми шукаємо найкращі шляхи допомоги їй, – стверджує Роман Корнійко. – Власним прикладом ми заохочуємо державні заклади та неурядові організації розвивати роботу у напрямку поверення дітей у сім’ї або попередження цього, створення нових сімей для дітей-сиріт».

ДОПОМОЖИ ДИТИНІ-СИРОТІ, ЗМІНИ ПОКОЛІННЯ,

ЗБУДУЙ МАЙБУТНЄ І СТВОРИ ІСТОРІЮ!