Громадяни, в яких відібрали голос, вийшли на акцію протесту в Києві

Опубліковано:

“Поверніть петицію!” – під таким гаслом 4 квітня в центрі столиці пройшла мирна акція протесту, на яку зібралося декілька тисяч учасників з Києва та інших областей України. Розпочавшись біля стін Кабінету Міністрів та Верховної Ради, пізніше акція розгорнулась біля будівлі Адміністрації Президента.


Мета акції, як розповіли організатори, звернути увагу громадськість та державні органи на незаконне видалення з офіційного сайту Президента петиції щодо заборони в Україні пропаганди гомосексуалізму та захисту сімейних цінностей. В день видалення петиція вже набрала майже 23 тис. голосів з 25 тис. необхідних.

Переслідування за новими законами вже сьогодні?

Учасники зупинились також біля офісу Уповноваженого Президента з прав людини, в якому працює авторка звернення про видалення документу. Крім основного гасла, учасники акції скандували: “Україна не Содом”, “Ми за традиційну сім’ю”, а яскраві надписи на транспарантах “Бог створив Адама та Єву, а не Адама й Севу”, “Традиційна родина – міцна Україна” привертали увагу перехожих та депутатів, що поспішали на роботу.

Люди залишили робочі місця та домівки в цей день, щоб стати на підтримку сімейних цінностей в Україні та спитати можновладців: “Чому видалили мій голос?”. Серед учасників мирної акції були студенти вишів, пенсіонери, молоді родини з дітьми, представники громадських та релігійних організацій.

Одна з учасниць акції, пані Ксенія, так описала доцільність своєї присутності на акції: “Нещодавно, я дізналась про те, що в Україні готується широка пропаганда гомосексуалізму в школах, і як мати трьох дітей, я вийшла не погодитись з цим. Я бачу загрозу в тому, що підлітки коливаються у своєму виборі – все хочуть спробувати, й коли для них у відкритій формі з позиції держави будуть закидати думки про те, що можливо обрати собі стать, то для багатьох це може стати великою спокусою”.

За думкою юриста Елеонори Дібрівни, яка не залишилась осторонь акції цього дня, така загроза існує реально вже сьогодні. Так, у підручнику “Людина та суспільство” за 11 клас ілюстративно прикрашено думки про те, що “сім’я – це не завжди чоловік та жінка, а існують інші види родини”, розповіла юрист.

Ще один учасник акції, Павло, приїхав з майже 50 однодумцями з Черкас: “Ми хочемо відстояти тут цінності сім’ї, тому що знаходимо небезпечними рішення, які приймає сьогодні Верховна Рада: легалізація одностатевих шлюбів, всиновлення дітей гомосексуальними парами тощо. На жаль, Україна може дійти до тієї критичної точки за негативним прикладом деяких Західних країн, яка буде безповоротною. Якщо дітей будуть навчати антихристиянським цінностям – це розлад для всього суспільства”.

Автор петиції Віктор Танцюра також долучився до заходу та відзначив: “Сподіваюсь, українці відреагують правильно, як, наприклад у Перу. В цій країні влада, отримавши кошти з-за кордону, поширювала активно гендерну ідеологію й, не порадившись з народом та вчителями, внесла зміни до шкільної програми. Люди масово почали виходити на мирні акції протесту, які налічували до 1,5 млн осіб. Ці акції мали позитивний наслідок: керівництво держави відмовилось від програм насаджування антисімейної пропаганди”.

На закінчення столичної акції активісти передали лист до Президента, в якому висловили прохання захистити їхні права й повернути видалену петицію на сайт, та розійшлись по домівках, очікуючи відповіді від гаранта Конституції.