33 міста взяли участь у фестивалі за сімейні цінності у 2017 році

Опубліковано:

Фестивалі «Всі разом — за сім’ю!» проходять в Києві щорічно, починаючи з 2009 року. Наразі ця традиція вуличних сімейних свят поширюється на десятки міст і сіл по всій країні.

Тридцять три міста, районних та обласних центрів вже долучилися до національного марафону сімейних фестивалів по всій Україні у 2017-му. Це у півтора рази більше, ніж торік. Організація «Всі разом!» здійснює  методологічний супровід цих заходів, а також огляд і моніторинг за результатами проведення. Тенденція очевидна – вуличний сімейний  рух в Україні масштабується щороку.

Організаторами таких заходів зазвичай виступають громадські організації, християнські церкви, місцеві органи влади, соціально-відповідальний бізнес й окремі активісти. Майже всюди організатори однаково пояснюють свою мотивацію: «Нам важливо будувати країну, де сім’ї і сімейні цінності є ключовим пріоритетом суспільної традиції і державної політики».

Здебільшого вуличні сімейні дійства у містах складаються з трьох етапів: сімейна хода, святковий концерт, фестивальне містечко з освітніми і розважальними локаціями. Основні гасла, які лунають всюди: «Міцна родина – міцна Україна», «Шлюб – це союз чоловіка та жінки», «Через сім’ю нас все більше та більше», «Моя сім’я: тато, мама і я», «Є родина – є країна» та інші.

У кожному місті – свої цікавинки та оригінальності. Це і запрошена поліція з пожежниками, які проводять майстер-класи для діток, і проведення церемоній вінчання прямо на сцені, і нагородження багатодітних сімей, і медичні станції з можливістю перевірити свій стан здоров’я, і виступи особливо знакових персон і виконавців. Наприклад, на київському сімейному фестивалі півторагодинний концерт відіграла група «Друга Ріка». І, звісно, всюди свято супроводжувалося вікторинами, конкурсами  та щедрими подарунками аж до побутової техніки і коштовних сертифікатів.

Загалом протягом травня і червня 2017 року у вуличних фестивалях у різних містах взяли участь понад 100 000 осіб.  «Всі разом ми стаємо свідками і безпосередніми учасниками формування геть нової традиції – вуличні фестивальні дійства навколо саме сімейної тематики. Україна має потенціал стати лідером міжнародного сімейного руху», — зазначає Руслан Кухарчук, голова організації «Всі разом!»

Моніторинг вуличних сімейних дійств у 2017 році з фото і відео по кожному місту опублікований  за посиланням www.vsirazom.ua/family2017ua  Нагадаємо, що у 2016 році, згідно даних моніторингу руху «Всі разом!», сімейні фестивалі відбулися у 24 містах України.

Цього року фестиваль «Всі разом – за сім’ю!» пройшов 3-4 червня в Києві на Поштовій площі.

Розпочався фестиваль у Києві на Поштовій площі 3 червня о 12.00. Його офіційно відкрили урочистою ходою з барабанами, артистами на ходулях, костюмованими учасниками. Сотні людей 3 червня о 12.00 пройшли маршем до сцени. Усе це супроводжувалося хореографічною виставою колективу «Пульс». А також відвідувачів порадував барабанний супровід у виконанні 16 дівчат колективу «Я зірка».

Після маршу на сцені оголосили офіційне відкриття фестивалю. Музичні, хореографічні колективи, шоу з рідким азотом, різноманітні гості та артисти радували відвідувачів впродовж дня: з 12.00 до 18.00. А ввечері, з 18.00 до 21.00 тривали вечірні концерти. У суботу, 3 червня, виступали Кіше, Роман Ващук, Tim-J., а в неділю, 4 червня – група «Друга Ріка» та The Cavaliers.  Виконавець KISHE недавно відзначив 20 років шлюбу, а соліст легендарної групи «Dруга Ріка» Валерій Харчишин є багатодітним батьком.

Режисером сценічної програми фестивалю був Олександр Жуковін та його команда. Олександр так пояснив концепцію заходу: «Фестиваль «Всі  разом – за сім’ю!» — унікальний захід з точки зору дозвілля, виховної роботи, ідейності. Фундаментальна основа нашої держави – це інститут сім’ї у Божому форматі: чоловік та жінка. З цього твердження формується надзавдання фестивалю – донести до людей, що без міцних сімейних стосунків неможлива повноцінна, сильна, духовна, могутня держава. Тому я з командою з великим задоволенням прийняли пропозицію стати невід’ємною частиною створення та проведення такої корисної для України справи».

Поруч із програмами на сцені впродовж дня функціонувало близько тридцяти локацій сімейного сервісу. Це дитячі майданчики, спортивні локації, романтичні станції, інформування та консультування, фудкорти з їжею та напоями.

Впродовж дня діти могли взяти участь у різноманітних інтелектуальних іграх, майстер-класах з ліплення глиною, хенд-мейду, живопису. Також могли розважитися на ігрових майданчиках, які підготували для них центр альтернативного навчання FreeSchool, телеканал «Надія», ХСЦ «Новий час», Міжнародний благодійний фонд «Точка опори». Діти могли ознайомитися з правилами дорожнього руху від асоціації «Еммануїл». Ну і звичайно ж, на малечу чекала фотозона з Робіком проекту «Суперкнига». Другого дня фестивалю діти розважалися на батуті, спорудженому асоціацією «Еммануїл». «По-перше, на фестивалі люди зі сцени говорять дуже гарні речі, над якими варто замислитися, —  говорить Олена Волкова, керівник центру альтернативного навчання FreeSchool. — По-друге, тут гарна атмосфера і батьки можуть провести з дітьми час, що буває нечасто».

Для найбільш активних маленьких гостей були захопливі локації: флорбол, спортивні вправи й ігри. Також хлопчики та дівчатка могли грати в футбол — одну з найпопулярніших  спортивних ігор України разом з найкращою футболісткою світу 2009 року Аліною Горобець. Це все проходило на локації  футзальної академії Аліни Горобець.

Дорослі також могли взяти участь у спортивних змаганнях та отримати безкоштовну консультацію у локації Fitness-Gym з Діаною Кутаніною. «Для мене здорова сім’я – це коли батьки надихають своїм прикладом дітей на здоровий спосіб життя, на правильні вчинки, — говорить Діана. — Подібні фестивалі потрібні для того, щоб заохочувати дітей до занять спортом, здорового способу життя, проведення часу з батьками. Це дуже згуртовує».

Недільна школа «Планети Д» провела програму для наймолодших. У грайливій та театральній формі розповіла їм про сімейні цінності та біблійні історії. Також діти з захопленням дивилися шоу мильних бульбашок і брали участь у лотереї, де могли отримати призи.

Батькам також не було коли нудьгувати. Їх чекали різноманітні семінари про виховання дітей, стосунки батьків і підлітків. Соціальний проект «Анатомія шлюбу» проводив бесіди та консультації з підготовки до подружнього життя. Для жінок організація «Жінка з місією» розповіла про роль матері та дружини, і вчила як правильно використовувати свій час.

Міжнародний благодійний фонд «Дар життя» спілкувалися з молодими щойно одруженими хлопцями та дівчатами про зародження життя, розвиток дитини у лоні матері, небезпеку та недопустимість абортів. «Кожне дитя – це Божий дарунок. Вже у момент зачаття зароджується нове життя і ніхто не має права його забирати», — підкреслила Світлана Лещенко, консультант цієї локації.

Яскравою та дуже популярною стала локація від Міжнародного центру батьківства. Першого дня батьки з дітьми мали можливість виготовляти з дерева різні речі: шпаківні, стільці, ящики, санчата. Другого дня від центру пройшли змагання за звання «Супертато». Усі татусі мали можливість позмагатися у перетягуванні автомобілю канатом на швидкість. Переможці отримали нагороди за свої старання. «Наша мета допомогти чоловікам усвідомити свою роль доброго тата, — розповів Олександр Марченко, президент Міжнародного центру батьківства. – Адже батько – це, перш за все, чоловік, який не просто народив дитину, але й докладає зусиль, щоб її виховати». «Мій тато дуже сильний. Він може перетягнути машину!» — з гордістю поділився Рустам, батько якого брав участь у змаганні. Перетягував машину й голова руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук, після чого поділився з нами своїми враженнями: «Головне зайняти стійку, тверду позицію, повільно, але впевнено рухатися і тоді все вийде. Все, як у житті, — говорить Руслан. —  Це веселий та змістовний атракціон. Коли діти бачать свого тата, котрий зрушує з місця цілий джип, то у них зростає рівень захоплення  своїм батьком». Дружина Анна зустрічала його на фініші естафети і поділилася з гордістю: «Я вірила в свого чоловіка, знала, що він зможе! Адже в  нього є правильне внутрішнє налаштування. Ну і звичайно, у Руслана є гарна практика: він носить двоє дітей одночасно та й дружину».

Зголоднілі гості фестивалю  могли підкріпитися здоровою та смачною їжею на будь-який смак! Ковбаски та овочі на грилі, паніні, бургери, випічка, солодощі. А також – фреші та лимонади, чай та кава, молочні коктейлі. Для малюків  — локація з солодкою ватою та морозивом.

Не забули і про любителів фольклору. Перед присутніми виступив ансамбль «Веснянка» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Плюс до всього — протягом дня — розіграші та лотереї цінних призів від спонсорів.

І звичайно, на святі у бойовій готовності знаходився медичний пункт, де лікар Леся будь-якої хвилини була готова надати першу допомогу. За словами медичного працівника протягом двох днів до неї зверталися лише з незначними травмами: теплові удари, неважкі порізи, забої, тиск.

Окремо нагороджували багатодітні сім’ї з усиновленими і біологічними дітьми, сім’ї воїнів АТО, переселенців, подружжя, які прожили в шлюбі понад 40 років, а також молоду пару, що збирається обвінчатися.

Під час заходу волонтери інформували відвідувачів про сучасні загрози та виклики для інституту сім’ї в Україні. На фестивалі всі учасники могли підписати Резолюцію, яка була проголошена при завершенні заходу.

Фестиваль “Всі разом – за сім’ю!” на Поштовій площі в цьому році відвідало близько 30 000 осіб, а першим п’яти тисячам відвідувачів подарували магніт зі словами «Всі разом — за сім’ю!»

«У цьому році вдався наймасштабніший фестиваль «Всі разом — за сім’ю!», який ми коли-небудь проводили, — зазначає Руслан Кухарчук, голова оргкомітету. — Дякуємо організаціям, які включилися в процес разом з нами. Партнери і спонсори зробили великий внесок, щоб це стало можливим. Але головна радість — це тисячі киян і гостей столиці, для яких відвідування сімейних фестивалів стає вже доброю щорічною традицією».

Джерело:  www.vsirazom.ua