ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ЦЕРКОВ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ (ВСЦ ЄХБ)

Опубліковано:

Баптисти (від грецького «баптідзо» – занурювати, хрестити у воді) – є найпоширенішою протестантською конфесією в Україні. Назва вказує на сповідання баптистами хрещення у дорослому віці на основі особистої віри: «Хто ввірує й охреститься, буде спасений, а хто не ввірує, засуджений буд» (Євангеліє від Марка 16:16 ).

Віровчення

Фундаментом віри і життя баптистів, джерелом їх богослов’я є Слово Боже – Біблія. Баптисти сповідують Триєдиного Бога – Отця, Сина і Духа Святого. Баптисти визнають Христа єдиним посередником між Богом і людьми, вірять у рятівну жертву Ісуса Христа. Найважливішим моментом життя людини вважається навернення до Бога через повне розкаяння перед Ним у своїх гріхах. Покаяння розуміється як внутрішнє усвідомлення своєї вини перед Богом, рішення перестати грішити і розпочати нове життя у Христі. Завдяки смерті Христа за гріхи людини, в момент покаяння Бог прощає її, дарує їй спасіння і вічне життя. Важливими діями, до яких спонукає віруючу людину Дух Святий, є процес освячення, який триває все життя віруючого.

Баптисти розуміють Церкву Христову як спільноту, що складається з духовно народжених людей упродовж усіх століть та з усіх народів. З точки зору внутрішньої організації, баптизм усвідомлює себе як групу помісних (місцевих) церков, що є частиною Всесвітньої Церкви Ісуса Христа. Главою церкви є Христос.

Богосужіння

Центром баптистського богослужіння є проповідь – читання і пояснення Слова Божого, а також практичні поради для застосування його у щоденному житті. Складовою частиною зібрання є прославляння Творця через пісні, поезію, молитви, у яких дякуємо Богові і просимо про добро і благословення для усього українського народу. Кожної першої неділі місяця згадується заступницька смерть Ісуса на хресті – Вечеря Господня чи Причастя. На баптистському богослужінні ви можете побачити особливу молитву з покладанням рук – посвячення нових пасторів, місіонерів, дияконів, молитва над дітьми, молитва і настанови новоствореному подружжю, а також молитва за хворих. Серед обов’язкових загальнохристиянських свят баптисти віддавна святкують День подяки Богові за врожай.

Чисельність

У всьому світі понад 40 мільйонів людей іменують себе баптистами. Таким чином, сьогодні це одна з найбільш чисельних протестантських конфесій світу.

В Україні Союз церков євангельських християн-баптистів є найбільшою протестантською спільнотою. До його складу входить 2550 церков, де загальна кількість членів становить 115 тисяч осіб, котрі свідомо сповідують і практикують основи віровчення ЄХБ. Богослужіння у церквах євангельсько-баптистського братства відвідують близько 300 тисяч осіб. За 25 років незалежності України (1991-2016 роки) церквами Союзу було утворено 1 тис. 96 нових церков.

Служіння сьогодні

Внутрішньоцерковну діяльність та зовнішню місію забезпечують різні напрями служіння: місіонерський, молодіжний, дитячий, жіночий, сімейний, інформаційний, музично-хоровий, соціальний, освітній та інші.

Соціальний напрям охоплює такі служіння: медичне, капеланське, для в’язнів, для людей із вадами слуху і зору, сиріт, реабілітація людей з алкогольною та наркотичною залежністю.

Всеукраїнський союз церков ЄХБ докладає значних зусиль, аби духовна, психологічна і матеріальна підтримка звершувалася на належному рівні. Упродовж двох років на Схід України було відправлено тисячі тонн гуманітарних вантажів, що включають в себе продуктові набори та засоби гігієни для дорослих і дітей, керамічні обігрівачі, термобілизну, водонагрівачі. Було закуплено і передано найбільш нужденним людям понад тисячі тонн вугілля і дров для обігріву. В соціальних їдальнях при церквах змогли обслужити понад десятки тисяч осіб.

Поруч із цим сьогодні з метою надання духовно-психологічної допомоги у шпиталях служать групи християнських медиків-волонтерів; також поширено десятки тисяч примірників Біблії та іншої духовної літератури; проходять зустрічі з переселенцями, із солдатами у військових частинах; регулярно здійснюються гуманітарні проекти щодо надання допомоги інвалідам та сім’ям, в яких загинули чоловіки на війні, відповідно діти залишилися сиротами, а дружини – вдовами.

Церква євангельських християн-баптистів в Україні підтримує служіння близько 50 пасторів-капеланів. На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям небезпечної зони.

Місіонери Союзу ЄХБ здійснюють служіння у Польщі, Латвії, Італії, Португалії, Туреччині, Казахстані, Таджикистані, Єгипті, Еквадорі, Уганді, Папуа Новій Гвінеї, Китаї, Таїланді.

Члени церков євангельських християн-баптистів мають можливість здобувати теологічну і практично-духовну освіту у двадцяти навчальних закладах.

Сучасні церкви євангельських християн-баптистів є частиною багатогранної протестантської християнської спільноти України, які ґрунтуючись на біблійних цінностях, об’єднують віруючих, щоб сприяти їхньому всебічному духовному зростанню та ефективній праці і служінню на добробут і розбудову незалежної України.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

01004, м. Київ, вул. Л. Толстого, 3-Б

тел.: (044) 234-82-41, (044) 234-16-76

сайт: www.baptyst.com

 

Валерій Антонюк,

голова ВСЦ ЄХБ