Молитовне віче в Україні відзначає четверту річницю

Опубліковано:

Ольга Бідненко. Спеціально для Асоціації ПОКЛИК.

 

10 березня 2014 року після завершення Революції Гідності на головній площі Києва, Майдані Незалежності, пройшло молитовне зібрання віруючих різних конфесій. На офіційній FB-сторінці Асоціації ПОКЛИК воно вперше анонсувалось під назвою “Молитовне віче”.

Після цього заходу, на який зібралося декілька тисяч християн, Україною прокотилась потужна хвиля молитовних марафонів. Впродовж семи тижнів небайдужі віруючі приходили щоранку або щонеділі на головні площі міст або в храми та, тримаючись міцно за руки або стоячи на колінах зі слізьми на очах, благали Бога про відновлення миру, припинення провокацій, братовбивства та ескалації конфлікту в Криму та інших регіонах України.

Багато міст утримували щоденні молитовні марафони протягом багатьох місяців, а в деяких населених пунктах продовжуються подібні духовні заходи й до сьогодні.

Які ж події передували цій визначній даті, та що відбувалось після першого Молитовного віча?

Хронологія Молитовних віч

2012 рік

Вибори до Верховної Ради 2012 року стають найскандальнішими в історії України. Загострення напруги в політичній сфері посилює тривогу та невдоволення населення: люди шукають відповіді на соціальні та економічні питання, спостерігаються спад рівня життя та тривожні настрої. В цей час Асоціація ПОКЛИК, відчуваючи потребу та запит українців, готує та випускає у світ друковану та сувенірну продукцію, яка має на меті підсилити молитовні ініціативи християнських об’єднань та поширити серед населення України Благу Звістку.

Альбом флаєра молитви 2012 року

Починаючи з 2012 року Асоціація ПОКЛИК підтримує молитовні ініціативи в Україні своїми ідеями у форматі друкованої та…

Опубліковано Асоціація Поклик – EHC Ukraine 2 квітня 2012 р.

Закладка-пам’ятка для вірян нагадує про покликання священика та підкреслює молитовну відповідальність за 100 чоловік. Молитовні брошури “За тебе, за сім’ю, за Україну” волонтери несуть у кожну домівку свого міста чи села, маючи на меті охопити 45 млн українців. Силіконовий браслет нагадує молодим людям про постійне бажання розповідати людям про вихід з кризи через молитву.

2013 рік

Наприкінці 2013 року в Україні розгортаються події, які спричинили небувалий до цього часу політичний та воєнний конфлікт. Євромайдан, силовий розгін та жорстока розправа влади над студентами спонукають 1 000 000 українців вийти на Майдан Незалежності. Християни різних конфесій не залишаються осторонь, а починають збиратись на молитву та активно діяти.

6 грудня 2013 року посеред головної площі Києва віряни розгортають Молитовний намет, в якому щоденно моляться за мир та спокій в Україні, годують та морально підтримують людей, а ще несуть у лави протестувальників молитовні брошури, підготовлені Асоціацією ПОКЛИК. Так, тисячі примірників буклетів “розлітаються” у найвіддаленіші куточки України, досягаючи окупованих територій, звідки в офіс Асоціації у 2014 році лунатимуть погрози.

Весна 2014 року

Відразу після Революції Гідності в українському суспільстві відбулась зміна політичного устрою: багато промовців залишають сцену на Майдані та потроху починають осідати в урядових кабінетах. Водночас протестувальники не мають наміру розходитись, адже багато болісних питань залишаються без відповідей: жорстокий розстріл на Майдані невинних людей, Європейська інтеграція, економічний колапс та ін. В цей час Церква України набуває авторитету та починає впливати на деякі процеси в державі.

Рада Євангельських Протестантських Церков України проводить засідання за участю керівництва Асоціації ПОКЛИК, на якому вирішує зібрати у неділю 10 березня перше Молитовне віче. Працівники Асоціації швидко готують афіші для соціальних мереж та починають активно розповсюджувати їх в інтернеті, позначаючи публікацію хештегом #МолитовнеВіче

В понеділок 10 березня на Майдані Незалежності о 12:00 в Києві розпочинається міжконфесійне Молитовне віче. На ньому – присутні члени ради Євангельських Протестантських Церков України, яка виступила його організатором, а також представники УАПЦ та УГКЦ. Єпископи та священики ведуть людей у молитві за різні аспекти життя українців, наголошуючи на таких сферах, як мир в країні та припинення воєнних дій.

Молитовне віче об’єднало сотні євангельських церков

Після першого Молитовного віча Рада Церков, відчувши потребу не припиняти подібні зібрання, анонсує зустріч й на наступну неділю.

“Ми закликаємо весь народ України взяти участь у заступницькій молитві в неділю, 16 березня 2014 року, просимо провести в церквах та на центральних площах по всіх містах, селищах та селах нашої держави Молитовні віча за мир, єдність, цілісність та суверенітет України”, – сказано у заяві.

16 березня 2014 року кілька тисяч християн знову зібралися на столичному Майдані Незалежності для молитви за мир, єдність, цілісність та суверенітет України.

Evangelical Christians keep Ukraine covered in prayer. Now publicly. Today this is what it looked like on Maidan, Kiev….

Опубліковано Anatoliy Kushnir 16 березень 2014 р.

Подібні Молитовні віча проходять того дня в багатьох містах і селах України, зокрема в Дніпропетровську, Херсоні, Донецьку, Рівному, Сумах, Кривому Розі, Черкасах та Луцьку.

 

У Києві єпископ Михайло Паночко зі сцени пропонує збиратися щонеділі до того часу, коли в Україні відбудуться президентські вибори. Присутні на Майдані підтримують ініціативу.

Таким чином, сім тижнів поспіль на центральній площі Києва та інших міст в неділю відбувалось Молитовне віче. Для кожного з них зусиллями ПОКЛИКу готувались та розповсюджувались афіші.

Тут підбірка анонсів початку Молитовних віч на Майдані Незалежності в Києві після Революції Гідності 2014 року, та заключне всеукраїнське Молитовне Віче 19 жовтня.

Опубліковано Асоціація Поклик – EHC Ukraine 6 грудня 2016 р.

Окрім молитов, на кожному з подібних заходів лунали християнські пісні, одна з яких стала своєрідним гімном та набула широкої популярності у соціальних мережах.

“Боже, я молю за Україну!” – ці рядки не сходили з вуст багатьох людей під час молитовних зустрічей 2014 року. На FB-сторінці @Anatoliy.Kushnir відео запису пісні-гімну, яку співали віряни під час зібрання 23 березня 2014 року, поширили більше ніж п’ятсот людей.

"Prayer for Ukraine" – acapella. March 23, 2014.

God, I pray for UkraineGod, I pray for its peopleMay you forgive themMay you save themAnd show us your mercyGod, I know you are going to be with usIn your temple under the heavensYou gifted us with your joy and peaceYou gave your life for the peopleYou inscribed us in the Book of Life#PrayForUkraine #МолитваЗаУкраїну #МолитовнеВіче

Опубліковано Anatoliy Kushnir 23 березень 2014 р.

Жовтень 2014 року

3  жовтня в українських ЗМІ з’явилась заява прем’єр-міністра, в якій він висловлював вдячність представникам Ради Церков за їхню духовну справу: “У такі важкі часи для країни, коли проходить війна… всі уповають на Бога і всі просять у Бога допомоги. І те, яким чином ви допомагаєте, як молитеся, вселяєте віру в українців, турбуєтеся про українських громадян і про країну в цілому, – є надважливим. Люди хочуть почути ваше слово і почути впевненість”.
Прем’єр також сповіщає громадськість про створення капеланської служби при Міністерстві Оборони України. Голова ВР Олександр Турчинов пропонує Всеукраїнській Раді Церков визначити дату спільної молитви за Україну напередодні виборів.

6 жовтня Євангельські Церкви України розміщують офіційне оголошення, в якому анонсують проведення Акції “Молитва за місто – молитва за Україну”.
Так, 19 жовтня 2014 року в кожній області Україні на міжцерковному рівні в неділю перед виборами пройшов Всеукраїнський день молитви.

Всеукраїнський день молитви і посту за Україну -19 жовтня 2014 року

Опубліковано Асоціація Поклик – EHC Ukraine 19 жовтня 2014 р.

Молитва за Україну все ще лунає!

19 жовтня 2014

Опубліковано Anatoliy Kushnir 19 жовтня 2014 р.

Молитовне віче в Україні за свою 4-річну історію стало своєрідним феноменом християнського реагування на визначні, болісні процеси в суспільстві, які вимагають якнайшвидшого вирішення. Широкомасштабне поширення молитовних марафонів в містах та селах України після 2014 року свідчить про зростання відповідальності кожної віручої людини за своє життя, місто та країну. І не даремно, напередодні 10 березня святкує свій день народження український пророк Тарас Шевченко, який мріяв про час об’єднаних молитов: “А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай. І братолюбіє пошли” (“Молитва”).

Асоціація ПОКЛИК продовжує підтримувати молитовний марафон: у 2017 році підготувала нові молитовні буклети, які стануть на допомогу багатьом християнським церквам та громадам у залученні громади до молитви. Крім українського варіанту, був підготовлений буклет й угорською мовою, адже національні меншини в Україні теж можуть берегти свої серця від зла ненависницької пропаганди та дбати про міста, в яких живуть. 

Молитовні буклети 2017 (АНОНС)

Молитва за тебе, за твоє місто, за Україну.Дорогі друзі, партнери, євангельські церкви України! З 10 січня 2017 року…

Опубліковано Асоціація Поклик – EHC Ukraine 26 грудня 2016 р.

Угорською мовою:

Молитва за тебе, за твоє місто, за Україну.Спеціально для Закарпатської Реформаторської Церкви для проведення…

Опубліковано Асоціація Поклик – EHC Ukraine 26 грудня 2016 р.