Святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі

Опубліковано:

22 липня на двох берегах річки Дніпро Українська Церква Християн віри євангельської  за підтримки Руху Реформації провела масштабне свято до 1030-річчя Хрещення Київської Русі, під час якого близько 500 людей (християни з різних областей України) прийняли хрещення.

Свято супроводжували концертний спів та музичні твори, звернення єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка, виступи очільників церков міста та України.

Тисячі учасників свята мали змогу спостерігати за хрещенням, яке відбувалось на Трухановому острові, з величезних екранів; ще сотні глядачів долучились до прямого ефіру на офіційній фейсбук-сторінці УЦХВЄ.

Розпочалось свято з урочистої ходи вниз по сходах пам’ятника Магдебурзького права ста пасторів та дияконів церков, які готувались провести хрещення. Далі за ними рухалась колона хрещаемих у білосніжних одежах. Люди різного віку з натхненими та усміхненими обличчями готувались по повного занурення у воду, яке символізує “прощання” з гріховним життям та “воскресінням” до нового.

Після виступу голів церков розпочалась хода хрещаемих  на чолі з єпископом та пасторами до Труханового острова через Пішохідний міст.

На острові ж відбулось святе хрещення 500 чоловік у водах Дніпра. Щасливі чоловіки, жінки та юні дівчата  стрімголов заходили у прохолодні води, щоб виголисити обіцянку Богу бути вірними та служити Йому.

Свято 1030-річчя Хрещення Київської Русі у 2018 році пройшло не менш масштабно за події 988 року, на цей раз всі люди, які заходили у воду, свідомо вибирали християнську віру.