Реформація проблеми сирітства сучасною церквою України

Опубліковано:

Стаття надана Романом Корнійко (керівником “Отчого Дому”),

спеціально для Асоціації ПОКЛИК

Реформація змінила на лише духовний стан християнства, але і вплинула на соціальний розвиток суспільства. Це не історична подія, а живий процес, який продовжується і сьогодні.

В 90-х роках 20 століття на вулицях міст України з’явилось більше безпритульних дітей, ніж після Другої світової війни. До цього призвели різні причини, але найбільшими з них були цілеспрямований розвал інституту сім’ї в Радянському Союзі, відсутність у батьків стримуючого фактору страху перед державною системою.

Не знаючи що з цим робити, молода незалежна Україна робила вигляд, що цих дітей просто не існує.

Протестантська церква, яка на той час лише декілька років як вийшла з періоду гонінь, взяла на себе відповідальність за долі відкинутих батьками, суспільством, державою безпритульних дітей. І своєю активністю і  безкомпромісною позицією, незважаючи на супротив державних службовців, призвела до визнання Президентом  України –  Леонідом Кучмою, проблеми безпритульності дітей — Національною проблемою, і заклику всього суспільства до вирішення цієї біди. Завдяки цьому в 2008 році проблема безпритульності дітей була подолана.

Саме євангельські християни першими в Україні відкрили перші притулки для безпритульних дітей, центри соціально-психологічної реабілітації, стали ідеологами відкриття перших центрів для випускників інтернатних закладів, центрів по роботі з вагітним жінками, які не хочуть робити аборти, але не мають можливості виношувати дітей для себе. Ці ініціативи в подальшому підтримала  держава і зробила їх державними програмами.

Біблійна цінність виховання дітей в сім’ї стала основою для сімейних форм виховання та альтернативою інтернатній системі, яку культивували в Радянському Союзі.

Учбовий Центр, який готував перших лідерів для роботи з безпритульними дітьми, виріс в Міжнародний центр розвитку і лідерства, послугами якого на сьогоднішні  користуються і державні заклади. А напрацьовані ним навчальні  матеріали,  використовують вищі учбові заклади України.

Ініціативи євангельських церков в роботі з безпритульними дітьми і дітьми-сиротами, призвели до народження Альянсу « України без сиріт», який об’єднує 106 громадських і благодійних організацій і є лідером у відстоюванні прав дітей на виховання в сім’ї та ініціатором Національної стратегії подолання сирітства в Україні.

Активність  Альянсу призвела до народження аналогічних Альянсів в Росії, Білорусії, Молдові, Румунії, а потім і  Руху « Світ без сиріт», який несе своє служіння в 32 країнах світу.

Віруючі євангельських церков стали першими батьками — вихователями в дитячих будинках сімейного типу, створили перші прийомні  сім’ї та патронатні сім’ї.

Сучасна Церква прийнявши виклик сирітства, втілює в життя програми:

  1. Одна Церква — одна дитина сирота;
  2. Одна Церква – одна кризова сім’я
  3. Одна церква – одна сім’я, яка усиновила або взяла на виховання дітей-сиріт.

Маючи Дух Усиновлення,  сучасна Церква розповсюджує  Його по Україні, реформуючи Його любов’ю наше суспільсто.

Створена Альянсом платформа служіння дітям сиротам, дозволила знайти єднання  між  християнськими Церквами різних деномінацій. В результаті народились такі  ініціативи, які стали не лише важливими подіями в церковному житті, а й в державі — День Молитви за дітей-сиріт.  Так в 2014-му році, на Михайлівській площі, відбувся  Всеукраїнський  день молитви за дітей-сиріт, в  якому зі словами настанови, взяли участь Голови всіх християнських конфесій, а саму молитву проголосила дружина Президента України – Марина Порошенко і президент Альянсу “Україна без сиріт” – Роман Корнійко. На молитві було декілька тисяч дітей і дорослих. Ця подія привернула увагу міжнародної  спільноти, а Посли 15 країн разом  зі своїми сім’ями мали за честь взяти участь у цій події. Посеред молитви приїхав і  сам Президент України, а Господь засвідчив своє благовоління до цієї молитви знаменом двох веселок на безхмарному небі: одна повним кругом навколо сонця, яке було в зеніті, а друга піднімалася підковою від землі і доторкалася до першої.  Дружина Президента після своєї молитви, випустила в небо голуба зі словами: «Дух Святий, Дух  Усиновлення, лети по всій країні і подаруй кожній дитині люблячого тата і маму!». Цей день став історичним днем і поклав крапку відліку подолання проблеми сирітства в Україні.